Přihlašte se k odběru novinek na stránkách
"..... A NAKONEC Z CELÝHO TOHO ROCKOVÝHO HOVNA ZŮSTANE POUZE ZAPPOVA MUZIKA..." JOHN CAGE
AKTUALIZACE STRÁNEK (UPDATING) JE K 11. ZÁŘÍ 2021, 10:57, BJ
školní citát.bmp
Znak%202.jpg
frank-zappa-on-politics.png
Vítejte na oficiálních stránkách Českého Fan Klubu Franka Zappy, jsme součástí sítě evropských fan klubů, které pod svými křídly má UNITED MUTATION se sídlem v Belgii.
Další informace o životě a díle Mistra najdete na oficiálních stránkách www.zappa.com, nebo u našich spřátelených klubů www.united-mutations.com - POZOR! NA JEJICH NOVÉ ZPRAVODAJSTVÍ NA http://united-mutations.blogspot.com/, www.arf-society.de , www.zappateers.com, www.zappa.hu, www.ragazzi-music.com, www.zappanale.com, nebo přijďte pokecat na http://www.lopuch.cz/klub.php?klub=frank__zappa .

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TYTO STRÁNKY JSOU PŘÍMÝM POKRAČOVÁNÍM KLUBOVÝCH STRÁNEK www.zappa.mypage.cz, KDE SE NACHÁZÍ VELIKÝ ARCHIV NAŠICH MATERIÁLŮ
 
Počátky klubu sahají až do přelomu 70tých - 80tých let, kdy se spousta lokálních zappistů začala kontaktovat, původně pro možnost výměny a shánění materiálů, desek, překladů a zappanálií. Vytvořil se poměrně dobře fungující řetěz přátel, který vyústil v srpnu 1986 k založení Českého fan klubu Franka Zappy, se sídlem v Brně. Zakládající byli Václav Pěnkava, Evžen Cyrner a Bohouš Jůza. V listopadu 1986 vychází první legendární číslo klubového časopisu ZAPPOSTROPHE, v nákladu 30ti kusů.
Postupem doby se kontaktujeme s fanoušky v Evropě i Americe. Velký přínos má pro nás členství jednoho z největších sběratelů Zappanálií Milana GOGO Krampoty. V průběhu roku 1987 se koná v Brně 1.sraz klubu. Ze srazu se stává oblíbené místo potkávání se kamarádů z celé republiky. Vydáváme si první hudební kazety s raritními materiály. Po Sametové revoluci a hlavně po návštěvě Franka v lednu 1990, kdy se nám plní jeden z největších snů - vidět, slyšet a promluvit si s ním se klub rozšiřuje, plány se vrší... chystá se překlad Zappovy autobiografie THE REAL BOOK, uvažujeme o koncertu Zappy v Praze.... Doba však pádí nelítostně kupředu, spousta lidí si plní díky svobodě své dávné sny, někteří začínáme podnikat, jiní jsou v permanentním večírku, další vstupují do politiky, nebo sekt, pálí se mosty... Ještě v roce 1991, když se Frank účastní koncertu k odchodu posledního ruského okupanta z našeho území, se zvedá euforie. ZAPPA HRAJE!!!!...pak odpojuje kytaru, aby se už nikdy k nám nevrátil... jeho poslední živé vystoupení se pak odehraje u stejné příležitosti v Budapešti.
Klub se v podstatě rozpadá a teprve paradoxně Zappova smrt nás dává opět dohromady. Na netu se v roce 2003 objevují naše webovky www.zappa .cz, kde se postupně hromadí materiály, ale jsou přechodně otevřeny pouze pro členy. Protože jsme o ně k 1.12. 2008 nenávratně přišli, začali jsme pracovat od začátku na nových. Kromě určitých stránek budou otevřeny pro všechny zájemce. Naše nové stránky jsme pojali trochu jinak než ty první. Budou převážně o bohatých aktivitách klubu, ale pokusíme se tu také shromáždit vše co se napsalo, nafotilo, nahrálo....... ve spojení s Frankem Zappou v Československu a České republice a na Slovensku. Povšechné a základní informace (např. diskografii, životopis...) najdete na netu (na Domovské stránce je spousta užitečných odkazů) a nemá cenu je proto dublovat. Samozřejmě se budeme snažit přinést informace o Cpt.Beefheartovi a dalších Frankových spoluhráčích, pokud takové materiály u nás o nich vyšly.
P.S.
Je jasné, že nové stránky se nebudou všem líbit a budou kritizovány, což jako tvůrce vítám. Proto bych chtěl tyto odborníky na to, jak co má vypadat a obsahovat, vyzvat, aby napsali KONKRÉTNĚ CO a KDE a JAK.... a tak. Bohouš
Cal Schenkel

Cal Schenkel

Originál obraz od Cal Schenkela, který jsem dostal od Petra Čermáka z NYC k narozeninám
fzs.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one