Přihlašte se k odběru novinek na stránkách
Zappostrophe 135.jpg
Dnes ( 7.září 2016) jsem vytiskl další Už 135. Zappostrophe a dostanete ho, milí platící členové, příští týden! Rozdělaný jsou další dva. Díky za maily, že se vám čísla líbilA. Vlastně jen Alešovi...
Zappostrophe 134-2016.jpg
5.SRPNA VYŠLO DALŠÍ ČÍSLO ZAPPOSTROPHE A BUDE VÁM DISTRIBUOVÁNO KONEČNĚ I S ČÍSLEM MINULÝM
Zappostrophe 133.jpg
29.leden 2015 - titulní strana prvního letošního čísla.
Mlýn.jpg
-----------------------------------------------------------------------------------
5.ledna 2015 -
Zdravím všechny, už dlouhou dobu si slibujeme že se všichni i s našimi přáteli sejdeme někde, pokecáme v bezesné noci, samozřejmě popijeme, pustíme si nevídané, pozveme si nějaké kapely a hlavně se zase uvidíme. Byl tu Richard a rozhodli jsme se že sraz pořádá Brno. Velice rychle domluvil u svého kamaráda a majitele Skaláka na tuto akci jeho proslavený mlýn, který skýtá netušené možnosti a vyžití (viz Skalníkův mlýn myslím, že něktří jste tam už byli), Skalák je absolutně nadšen a do konce týdne máme dát závazné datum. Vycházejí nám dva skvělé termíny 13.-14.června, nebo 20.-21.června. Jako kapely by měli vystoupit: vynikající bluesová kapela  The Weather Makers z Brna, samozřejmě Hálovic Zappa Quartet. A pokud to vyjde překvapení které vás sestřelí ze židlí.
 vaše odpovědi potřebuju co nejdřív!!!! Nezapomeňte, že letos máme dvě zásadní výročí 75.let od narození Mistra a 30.let od založení našeho klubu!
S pozdravem Bohouš a Richard za přípravný výbor!​
Zappostrophe 132.jpg
18.prosince 2014 - Dnes vychází poslední letošní číslo Zappostrophe s číslem 132 abych měl přes svátky taky klid. Jak jsem Vás již maily informoval dostanete ho začátkem ledna, z prozaických důvodů- přeplněnost kapacity našich pošt.  Přeji Vám všem klidné a hezké svátky vánoční a hodně zdraví v roce příštím. Pevně věřím, že se sejdeme konečně i na tradičním srazu klubu. PF 2015 Bohouš     .
Tak se nám rok s rokem sešel a byla tu opět lahůdka z Ameriky. GRANDMOTHERS OF INVENTION!!!
Myslím, že jsme si tento fantastický koncert, speciáně stavěný pro Brno, plně a dosytosti užili. Těším se na nějaké zprávy z koncertů v Olomouci a Plzni.
zappa-listopad14.jpg
--------------------------------------------------------
Zappostrophe 128.jpg
Zappostrophe 129.jpg
Zappostrophe 130.jpg
Zappostrophe 131-2014.jpg
--------------------------------------------------------------
8.ledna 2014 - Zdravím všechny a otvírám další rok klubu. V polovině února vychází nové číslo Zappostrophe a jen na vás zda budete s náma pokračovat dále. V létě nás čeká cesta do Zappatownu na 25. Zappanale!
Zapp.jpg
PF hála.jpg
B&J TPO2.bmp
kosta pf.png
Mastil pfmg043.jpg
Vávra PF.jpg
Tomek-PF-2014.jpg
Obama PF 2014.u.jpg
POZOR! POZOR! POZOR!
DNES NA VLTAVĚ 3 HODINOVÝ POŘAD ZAPPALOVAČ!
http://www.rozhlas.cz/cajovna/aktualne/_zprava/zappalovac-na-vltave--1289278
---------------------------------------------
Dimitrov plakát.jpg
POZVÁNKA OD MICHAELA DIMITROVA DO JEHO HOSPŮDKY - PIZZERIE, MŮŽEME SE TAM SEJÍT!
Zappostrophe 127.jpg
5.12.2013 - Do konce roku dostanete ještě jedno číslo, které bude hotovo do konce příštího týdne. Ti co mají objednaná trička dostanou ho zároveň s nimi.
------------------------------------------------
2.12.2013 - Tak se zdá, že se něco hnulo a vzpomínkové akce se hrnou. Zítra vyjde MF Dnes článek od Petra Kubáta, článek vyšel také v Reflexu, vzpomínkové setkání se uskuteční nejen v brněnské Staré pekárně(4.12.), ale i v Hrochově Týnci(7.12.), Vltava uspořádá zappovské hody 6.12.
ZAPPA OPĚT NA VLTAVĚ
6.12.2013 Páteční večer = 19 hod až 22:45 hod = český rozhlas Vltava
Čajovna pro otrlé:
Nekonečné mučení s Frankem Zappou
Absolutní svoboda: Zappovy začátky. V americké tradici ostrých kabaretiérů: Zappa občan. Zappova semínka v českých makovicích. Jazz není mrtev, jen divně páchne. Mistr fantazie: koncepční alba a Zappa na pódiu. V americké tradici ostrých kabaretiérů: Zappa satirik.
Zappa v Praze = Rozhovor Pravoš Tomek
S taktovkou: Zappa klasik.
Připravili a uvádějí Petr Dorůžka, Josef Rauvolf a Aleš Opekar. (225 min)
Zappostrophe 126.jpg
Tak a je to venku! Další číslo fanzínu vyšel u příležitosti brněnského koncertu, obsahuje barevný plakát na koncert!
--------------------------------------------------
19.11.2013 - Zdravím Vás, tak si myslím že jsme si to fantasticky užili a že to byl jeden z největších hudebních zážitků letošního roku. Gregory vás všechny pozdravuje a budeme jednat o dalším podobném koncertu na příští rok, že by se z toho stala taková nová tradice.
-------------------------------------------------
5.10.2013 - pro jistotu to sem dávám, kdyby měl někdo novej mail - koncert v Brně byl potvrzen je i na oficiálních stránkách kapely a včera mě Gregory dodal vstupenky pro zappisty. Koupit si je můžete u nás v hospodě, nebo objednat mailem a přeposlat peníze na klubový účet, ale to už myslím chodím se dřevem do lesa.Nezbývá se než těšit, že vás přijde co nejvíc, je neděle a bude se nač těšit!
plagát_zappa_17.11.2013.jpg
---------------------------

26.9.2013 - Frank Zappa - fenomén tvorivosti
Hudebně - životopisný audiovizuální program o životu a tvorbě asi nejinvenčnějšího rockového hudebníka v dějinách. Kromě rockové hudby se seznámíte i s jeho symfonickou hudbou. Zajímavostí určitě bude pohled na dění v Československu těsně po sametové revoluci, v kterém Zappa sehrál i jistou úlohu. Koná se ve Hviezdnej sále v Krajské hvězdárně a planetáriu Maxmiliána Hella v Žiaru nad Hronom. 26.září 2013 v 19:00.
--------------------------
26.9.2013 - Došel mail o anoncované akci od pořadatele:
Zdravim priatelov zappistov v Brne Bohumile :-),
ano, pripravil som program venovany FZ v ziarskom planetariu. ide o cca
1 hodinu informacii, fotografii a hudby FZ premietanych na umelu oblohu
(kupolu planetaria) prostrednictvom diaprojektorov. Program sumarizuje
zakladne zivotne a hudobne etapy v skladatelovom zivote, nie je nejakym
objavnym v tom ze by prinasal nove informacie. zvlast mi zalezalo na
tom, aby sa v programe ocitla informacia o kontaktoch FZ z
predstavitelmi ceskoslovenskej vlady po revolucii a teda o tom, ze jeho
vztah k spolocnej nasej krajine bol specialny a viac ako priatelsky, co
je celkom unikatne a svedci pozitivne o Zappovi rovnako ako o vtedajsej
CS vlade - aspon na chvilku sa stretla nonkonformita a umenie s
udalostou, ktora zmenila dejiny
http://planetarium.sk/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=1

pozdravujem Mato Huba

www.planetarium.sk
http://martinhuba.bandcamp.com
-------------------------------
Zappostrophe 125.jpg
23.9.2013 - 1.ŘÍJNA VYŠLO UŽ 125.ČÍSLO NAŠEHO ZAPPOSTROPHE! Kromě různých informací se zde vrátíme samozřejmě na kongres do Českých Budějovic.
20.9.2013 - Přidávám několik prvních fotografií z Budějovic. Popisky jsou na fokách.
Zleva Právoš Tomek, Standa Krčmář, zády Ivan Emr a autor a organizátor celé konference děkan filozofické fakulty Vladimír Papoušek.
Zleva Právoš Tomek, Standa Krčmář, zády Ivan Emr a autor a organizátor celé konference děkan filozofické fakulty Vladimír Papoušek.
Dobrý duch konference a přednášející pan Petr Bílek.
Dobrý duch konference a přednášející pan Petr Bílek.
Nám dobře známý Aleš Opekar a Jaroslav Riedel.
Nám dobře známý Aleš Opekar a Jaroslav Riedel.
-----------------------------

20.9.2013 - Nejen protože se nám opět blíží volby, ale i na četné žádosti vám dávám na vědomí, že se dělá reprint proslaveného trička s památným vzkazem COMMUNISM DOES NOT WORK! Stejně jako minule tam bude jen vysvětlivka Nezapomeňme bez roku! Jinak bude stejné jako vždy (děláme ho již po čtvrté!). Objednávky na klubový mail fanclubzappa.brno@post.cz, Počet ani velikosti (M,S,L,XL,XXL,XXXL) nejsou omezeny. Cena 200,- + post.
Tričko 015a.JPG
Tričko 015d.jpg
Zapp.jpg
-----------------------------

19.9.2013 - Tak jsem se právě vrátil z Budějovic a musím vám říct, že to byla paráda! Vynikajícně připravení přednášející, kvalitní ukázky, poutavý přednes... skvělá organizace, prostě pohádka! Z celé akce se bude dělat sborník přednášek, doplněný obrazovou přílohou a cédéčkem. Jak bude k dispozici dám vědět, určitě si to vy znalci a milovníci Zappy nesmíte nechat ujít. Do příštího čísla, které vyjde asi příští týden napíšu hrubé zhodnocení. Nejdřív si však musím projít poznámky a utřídit myšlenky. Nakonec jsme dostali jako klub prostor tří hodin na závěr v kuse. Děkuji vynikající spolupráci s prof.Emrem, Standou Krčmářem, který přivezl doposud neuveřejněné unikátní vizuální záznamy z obou Zappových návštěv, toto komentoval Právoš Tomek. Samozřejmě jsme k všeobecnému překvapení a téměř šoku probrali i pozadí návštěvy v roce 1990. Díky našim členům kteří nás přijeli podpořit, byli jste skvělí!
-----------------------
header_z25.jpg
16.9.2013 - Tak už tu máme termín jubilejního Zappanale. Opravdu netrpělivě čekám co se jim podaří zorganisovat!
-------------------------------------

12.9.2013 - Ještě k dopravě :
Pokud přijedete vlakem, přímé spojení z nádraží je trolejbusem č. 3 (směr Máj-Antonína Barcala )- je nutné nastoupit na druhé straně ulice, než je nádražní budova, cílová zastávka Jihočeská univerzita, jízda trvá cca 14 minut, stačí vám tedy nejlevnější jízdenka za 13Kč).
------------------------------
12.9.2013 - Právě přišel finální program konference, je obohacena o vystoupení Standy Krčmáře a nám vzali hodinu, nevím co jim tam za 30 minut řeknu v kostce, velice pečlivě jsem se připravoval a nachystal si spoustu materiálů. No uvidíme!
PROGRAM KONFERENCE FENOMÉN ZAPPA
program konference 17.-18. 9. 2013
Místo konání: Filozofická fakulta Jihočeské univerzity, Branišovská 31a, Č. Budějovice, místnost P1

1. den (17. 9. 2013)
10.00 - 10.30 zahájení
10.30 - 11.00 Vladimír Papoušek: Transformace ikony: Problém radikálního překladu a zappovský slovník
11.00 - 11.30 Petr Bílek: Psychedelické hladomorny: Emblematické obrazy hippies a univerzitních akademiků v hudbě a rétorice Franka Zappy
11.30 - 12.00 Miroslav Petříček: Minimální maximalismus: Zappova Big Note
12.00 - 12.30 diskuze
přestávka na oběd
14.00 - 14.30 Martin Flašar: Frank Zappa a Edgard Varèse: stručná historie nenaplněného obdivu
14.30 - 15.00 Daniel Hevier: Priateľstvo a vzájomný kompozičný odkaz Franka Zappu a Captaina Beefhearta
15.00 - 15.30 diskuze, přestávka na kávu
15.30 - 16.00 Jaroslav Riedel: Vliv tvorby Franka Zappy na Plastic People a český underground (se zvukovými a video ukázkami)
16.00 - 16.30 Aleš Opekar: Kořeny české zappománie. Zappovské ohlasy v české hudbě
16.30 - 17.30 diskuze, raut
od 20.00 koncert Mustang Bluesride (v klubu Highway 61)

2. den (18. 9. 2013)
9.30 - 10.00 Aleš Opekar: Jazz není mrtev, jen podivně zapáchá. Frank Zappa a jazzová hudba
10.00 - 10.30 Jaroslav Riedel: Odlišnosti různých vydání jedné Zappovy desky (porovnání všech vydaných verzí alba We're Only In It For The Money) (se zvukovými ukázkami)
10.30 - 11.00 diskuze
11.00 - 11.30 Jan Blüml: K problematice estetiky a rockové identity v hudebním díle Franka Zappy
11.30 - 12.00 Jozef Cseres: Audiomimézis à la Zappa
12.00 – 12.30 diskuze
přestávka na oběd
14.00 - 14.30 Bohumil Jůza: Český Zappa klub - Czech Village Of The Sun (historie, materiály, návštěva Prahy, festivaly)
14.30 - 15.00 Ivan Emr: Zappa v nás: Vliv FZ na naše undergroundové životy za bolševika i po něm
15.00 - 15.30 Stanislav Krčmář: Zappa v Praze - co jste v ČT neviděli
15.30 - 16.00 závěrečná diskuze, raut
--------------------------------------
6.9.2013 - O předkapele je rozhodnuto, právě jednáme s Frank Zappa Quartetem Jirky Hály!
-------------------------
5.9.2013 - Právě jsme domluvili konečné ceny koncertu. Členové klubu a jejich kamarádi (závazné objednávky potvrzené penězi, ve zprávě pro příjemce jméno odesílatele!!!, jako vždy převod na klubový účet 186 116 051/0600 Gemoney) to budou mít za 390,-Kč, ostatní v předprodeji za 450,-Kč zbylé lístky na místě za 500,-Kč.
Tak rozhazujte sítě, jak budou plakáty pošlu scany.
-----------------------
5.9.2013 - Přátelé držte si klobouky! Právě jednáme s Gregory Managmentem o koncertu této super skupiny složené z bývalých členů Zappa Bandu. měla by se odehrát v Brně buď Metro Music Klubu na Poštovské, nebo v případě velkého zájmu v brněnském Semilasse. A to už BRZO - 17.listopadu, je to neděle tak byste se mohli sjezt ve velkém množství! Další info budou následovat!!!!
THE BANNED FROM UTOPIA IN EUROP!!!
•Robert (Bobby) Martin - vocals, keyboards, sax, french horn (Frank Zappa 1981-88)
•Ray White - vocals, guitar (Frank Zappa 1978-86)
•Ed Mann - xylophone, percussion (Frank Zappa 1977-88)
•Tom Fowler - bass, violin (Frank Zappa 1973-75, 1978)
•Albert Wing - tenor sax, flute (Frank Zappa 1988)
•Morgan Agren - drums (Frank Zappa 1988)
•Mike Miller - guitar

Frank Zappa is one of the twentieth century's most important composers. His effect on modern music is undeniable, his works the most voluminous and versatile of the entire generation rock - encompassing of course jazz as well as avant-garde, electronic, contemporary experimental and orchestral music. And the list of his collaborators and band members is a who's who of incredible musicians.Twenty years after his untimely death on December 4 1993, half a dozen of Zappa's most popular alumni are back on the mission to bring his multi-dimensional music to the world's stages again. Amongst them Zappa's longest running band member (Ed Mann), two lead singers who the great master also held in high esteem for many years (Bobby Martin and Ray White) and the man who opened Zappa's door for three (!) brothers of his before he went on to play with Ray Charles for well over a decade (Tom Fowler).
Alltogether they name themselves Ban(ne)d From Utopia, referring to the Zappa album "Man From Utopia" - but having played on almost every Mothers / Zappa album between them, they're performing classics from all eras. With their virtuoso creativity and deep history, Banned From Utopia authentically recreate the live Zappa experience, please the connoisseurs and convert the curious into dedicated fans.

They can do that on stage !
banned_from_utopia_promo.jpg
Banned%20From%20Utopis%202013%20Zappanale%2024.jpg
3.9.2013 - FENOMÉN ZAPPA
práve jsem dostal zprávu od pořadatelů. Celá konference je přístupná veřejnosti zdarma a bude se konat ve velké aule university. Jste vítáni a má vás přijet co nejvíc!!!!
-------------------------
3.9.2013 - ZAJÍMAVÁ ZPRÁVA Z BRATISLAVY!
Ahojte
Chcela by som vás informovať, že dňa 28.11. 2013 kamarát Marian Pavúk, ktorý má veľmi úspešný rockový klub Bombura v Brezne zorganizoval súkromný koncert The Grandmothers of Invention. Teda - klub BOMBURA BREZNO o 21.00 hod. Ak by ste mali záujem prísť, prosím, čím skôr mi dajte vedieť,cena lístka je 25 €.
Tešíme sa , že si zopakujeme zážitok z Bratislavy.
papa Slavka
-------------------------
29.8. Upřesnění programu konference FENOMÉN ZAPPA (konference byla zkrácena na 2 dny)
Filozofická fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích (Branišovská 31a, Č. Budějovice)
17.-18. 9. 2013
1. den (17. 9. 2013)
10.00 - 10.30 zahájení
10.30 - 11.00 Vladimír Papoušek: Transformace ikony
11.00 - 11.30 Petr Bílek: Psychedelické hladomorny: Emblematické obrazy hippies a univerzitních akademiků v hudbě a rétorice Franka Zappy
11.30 - 12.00 Miroslav Petříček: Minimální maximalismus: Zappova Big Note
12.00 - 12.30 diskuze
přestávka na oběd
14.00 - 14.30 Jaroslav Riedel: Vliv tvorby Franka Zappy na Plastic People a český underground (se zvukovými a video ukázkami)
14.30 - 15.00 Aleš Opekar: Kořeny české zappománie. Zappovské ohlasy v české hudbě
15.00 - 15.30 diskuze, přestávka na kávu
15.30 - 16.00 Martin Flašar: Frank Zappa a Edgard Varèse: stručná historie nenaplněného obdivu
16.00 - 16.30 Daniel Hevier: Priateľstvo a vzájomný kompozičný odkaz Franka Zappu a Captaina Beefhearta
16.30 - 17.00 Jan Blüml: K problematice estetiky a rockové identity v hudebním díle Franka Zappy
17.00 - 17.30 diskuze
raut
od 20.00 koncert Mustang Bluesride (v klubu Highway 61)

2. den (18. 9. 2013)
9.30 - 10.00 Aleš Opekar: Jazz není mrtev, jen podivně zapáchá. Frank Zappa a jazzová hudba
10.00 - 10.30 Jozef Cseres: Audiomimézis à la Zappa
10.30 - 11.00 diskuze
11.00 - 11.30 Ivan Šedivý: Gymnázium Ohradní. Fenomén Zappa v subkultuře jednoho pražského gymnázia sedmdesátých let
11.30 - 12.00 Ivan Emr: Zappa v nás: Vliv FZ na naše undergroundové životy za bolševika i po něm
12.00 - 12.30 diskuze
přestávka na oběd
14.00 - 14.30 Tomáš Glanc: Od "hudby na žebrech" k Videomagazínu Vokna: Technologie a sémantika hudebního a audiovizuálního samizdatu v sovětském bloku.
14.30 - 15.00 Jaroslav Riedel: Odlišnosti různých vydání jedné Zappovy desky (porovnání všech vydaných verzí alba We're In It Only For The Money) (se zvukovými ukázkami)
15.00 - 15.30 diskuze
15.30 - 17.00 Bohumil Jůza : o fan klubu, Zappově první návštěvě a jejím pozadí, o největším zappfestu v Bad Doberan a dalším (s video ukázkami)
17.00 - 17.30 diskuze
raut
-------------------------
27.8. - Do víkendu bude hotové nové číslo Zappostrophe už 124. Zároveň jste všichni (doufám, že všichni) dostali nabídku na jeho další odběr. Členské je stále 400,- Kč a peníze posílejte na klubové konto 186 116 051/0600 do zprávy pro příjemce zadejte svoje jmého. Pokud vám chybí nějaká starší čísla a chcete si je doplnit napište mail a připočtěte si za každé dodatečně vytisknuté číslo 20,- Kč. Bohoiuš
------------------------
Zappostrophe 124.jpg
28.8. Vyšlo 124-té číslo Zappostrophe.
Ústav bohemistiky FF JU
Vás srdečně zve na konferenci :
FENOMÉN ZAPPA

Frank Zappa je jedním z nejvýraznějších představitelů artificiální stejně jako nonartificiální hudby 20. stol. Nezasáhl však jenom do dějin rockové či vážné hudby, ale představoval díky svým pódiovým performancím, písňovým textům a promluvám nepominutelného komentátora americké společenské reality od 60. let do 90. let 20. stol. Ve svých názorech se permanentně dostával do konfliktu s rituály a kulturními vzorci konzervativní a konformní části americké společnosti. Byl ironikem, který sarkastickým, dekonstruktivistickým způsobem zpochybňoval řadu mýtů amerického snu, včetně dobových fenoménů, jako např. hippies. Pro komunity mladých lidí v Československu představovala Zappova hudba i jeho imago (plakáty, fotografie, obaly desek atd.) reprezentaci společenské subverze. Zappův záběr byl neobyčejně široký, jeho vliv zasahoval studenty i underground, inspiroval hudbu Primitives Group, později i Plastic People a řadu dalších rockových či jazzrockových seskupení i hudebníků. Přitom s výjimkou několika muzikantů, případně amerikanistů (kterých v té době však asi příliš nebylo) nebyly ani Zappova hudba, ani jeho texty, odkazující často ke konkrétním jevům amerického života, snadno srozumitelné. Přesto tyto fenomény fungovaly jako specificky čitelné reprezentace střetu individua a kolektivní moci, střetu mocenské agrese a menšinové subverze.
Zveme Vás na konferenci, jejímž cílem je zmapovat recepci a reprezentace fenoménu Frank Zappa z hlediska dobového čtení, způsoby transformace specifického amerického fenoménu do jiného kulturního kontextu. Uvítáme příspěvky, které se budou zabývat postavou Franka Zappy zejména z hlediska specifické kulturní reprezentace, z hlediska analýzy řečových aktů v jeho textech a pódiových promluvách, stejně jako vizuální prezentací Franka Zappy a jeho skupiny, která byla dobově přístupná českému recipientovi. Oceníme ovšem i příspěvky odborníků na Zappovu hudbu, stejně jako případné historické reflexe pamětníků, pro něž Zappova hudba znamenala významný objev v jejich životě, resp. pamětníků, kteří se se Zappou osobně setkali.
Konference se uskuteční 17. - 19. září 2013 v prostorách FF JU v Českých Budějovicích (Branišovská 31a) a proběhne ve třech sekcích:
1) sekce teoretická (obecné problémy interpretace a transformace symbolů a ikon či jiných sémiotických formací v jiném kulturním kontextu);
2) sekce historická (historické studie na téma recepce fenoménu Zappa v prostředí českých subkultur od 60. do 90. let);
3) oral history (vzpomínky a reflexe recipientů fenoménu Zappa).
Jednacím jazykem konference bude čeština, případně angličtina. Příspěvky budou publikovány v reprezentativní monografii.
Pokud se cítíte být tímto tématem oslovení, pošlete na adresu tajemníka konference, Mgr. Davida Skalického, Ph.D (dskalicky@ff.jcu.cz), do 31. května 2013 titul a abstrakt svého příspěvku.


prof. PaedDr. Vladimír Papoušek, CSc.
prof. PhDr. Petr A. Bílek, CSc.
--------------------------------
OKNO_FINAL_mail_v2.png
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one